Reklama

Twardy orzech

Twardy orzech

13.09.2011
Czyta się kilka minut
Do pojednania lefebrystów z Kościołem droga daleka. A wydarzenia ostatnich miesięcy każą spytać, czy ci pierwsi w ogóle w nią wyruszyli.
1

14 września do Watykanu przyjechał na kolejną turę rozmów o pojednaniu przełożony Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X bp Bernard Fellay. Wcześniej podczas konferencji swojej wspólnoty w francuskim Saint-Malo według niektórych mediów miał stwierdzić, że Bractwo nigdy nie zaakceptuje nauczania Soboru Watykańskiego II.

Fellay wyraził się wprawdzie bardzo niejasno, ale nie aż tak radykalnie. Powiedział, że "choć ze strony Rzymu głównym celem rozmów jest uznanie przez Bractwo św. Piusa X Soboru Watykańskiego II, dyskusje były bardzo jasne i pokazały, że nie zamierzamy podejmować tej kwestii". Biskup chciał w ten sposób podkreślić, że na lefebrystów Stolica Apostolska wywiera silną presję, aby w zamian za przyznanie im misji kanonicznej (mówi się o możliwości utworzenia tzw. prałatury personalnej na wzór Opus Dei albo ordynariatu apostolskiego, jak dla anglikanów...

3840

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]