Reklama

Trudny temat

Trudny temat

29.06.2003
Czyta się kilka minut
W

W trakcie akcji „Niech nas zobaczą” chciałem napisać o homoseksualizmie na łamach biuletynu parafialnego, z którym współpracuję. Napisałem dwa felietony i wysłałem do księdza, który jest jego wydawcą. Tekstów nie wykorzystano. Temat jednak się przypominał, a to podczas przeglądania lektury pisma edukacyjnego „Cogito” (7/2003), które kupuję dla córki (w rubryce „Obyczaje” znalazło się zdjęcie prezentowane w ramach tej kampanii i krótka o niej informacja), a to w „TP”. Myślę, że pani Józefie Hennelowej, autorce tekstu „Przykro mi...” („TP” nr 18/2003), należy się poparcie. Dyskusja nie powinna toczyć się jedynie między zwolennikami akcji „Niech nas zobaczą”, a felietonistką „TP” [polemikę publikowaliśmy w dziale „Listy”, w „TP” nr 22/2003 - red.].

Czym jest tolerancja? W „Katechizmie Kościoła Katolickiego” czytamy: „Znaczna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone...

3430

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]