Reklama

Ładowanie...

Trudne rozmowy podczas drogi synodalnej

07.09.2020
Czyta się kilka minut
Z

Zamiast jednego zgromadzenia, pięć spotkań, a każde z maksymalnie 50 uczestnikami – tak pandemia wpłynęła na zmianę formuły drugiego zgromadzenia niemieckiej drogi synodalnej – unikatowego eksperymentu kościelnego rozpoczętego na przełomie stycznia i lutego we Frankfurcie nad Menem. Świeccy delegaci i biskupi spotkali się 4 września w Berlinie, Dortmundzie, Frankfurcie, Ludwigshafen i Monachium, by rozmawiać o „Życiu w udanych związkach – życiu miłością w seksualności i partnerstwie” oraz o „Kobietach w służbie i urzędach w Kościele”. Nie obyło się bez napięć. Z grupy dyskutującej na pierwszy temat zrezygnował biskup pomocniczy z Kolonii Dominikus Schwaderlapp, uznając, że dyskusja ma na celu zmianę doktryny moralnej Kościoła. Z kolei biskup Regensburga Rudolf Voderholzer doszukał się w tekście, który był dyskutowany w drugim temacie, fragmentów wątpliwych teologicznie, dodanych bez...

1160

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]