Reklama

Tajne służby nie idą na Jasną Górę

Tajne służby nie idą na Jasną Górę

12.08.2007
Czyta się kilka minut
"Życie Warszawy" podało 1 sierpnia dość bulwersującą wiadomość, że "tajne służby idą na Jasną Górę". Na wstępie poinformowano, że "mają one za zadanie wmieszać się w tłum pątników i ich obserwować (...) żeby nie padli np. ofiarą kieszonkowców albo werbowników sekt". Pod koniec artykułu doprecyzowano, że z Warszawy wyjdzie łącznie sześć pielgrzymek, a o "tajne służby" poprosiła tylko jedna.
Z

Zwróciłem się z prośbą o wyjaśnienie tej intrygującej akcji kierownika 296. Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki, o. Dariusza Cichora, przeora klasztoru oo. Paulinów w stolicy. Jego zdaniem mamy tu do czynienia z przykrym nieporozumieniem. Z Warszawy nie wychodzi sześć pielgrzymek, tylko jedna, składająca się z poszczególnych grup, i nie ma tak, że każda grupa na własną rękę załatwia sprawy ochrony pielgrzymów z policją. "Od zawsze - napisał mi ojciec Przeor - wszyscy pielgrzymi wiedzą, że towarzyszy im patrol policji. Nikt, nigdy nie robił z tego tajemnicy". Policjanci (nie żadne tajne służby!) używają samochodów nieoznakowanych jako policyjne, ale noszą policyjne kamizelki, są łatwo rozpoznawalni, nie zaś wmieszani w tłum incognito.

Sugerowanie, że pielgrzymka jest infiltrowana przez tajniaków z pewnością nie wpływa dodatnio na jej klimat. Ponieważ publicznie...

1106

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]