Reklama

Szkoła z kasą

Szkoła z kasą

04.12.2007
Czyta się kilka minut
Bon wymagania stawia przede wszystkim dyrektorom. Uczeń może się poczuć jak klient, októrego się dba. Jak się sprawdza mechanizm stawiający szkoły wwolnorynkowym wyścigu?.
S

Szkoła na Głodnicy we wsi Strzepcz jest pewnie najmniejsza w Polsce. W tym roku w sześciu klasach uczy się tam dziesięcioro dzieci. - To chyba rekord świata - śmieje się dyrektor i założyciel placówki Witold Bobrowski. Pochodzący z Limanowej na południu Polski, Bobrowski życie związał z Kaszubami i założona przez niego w 2000 r. szkoła jest właśnie szkołą kaszubską. Trzy razy w tygodniu dzieci mają lekcję języka kaszubskiego. - Nasza szkoła została zamknięta jako szkoła gminna, a potem przekształcona w społeczną. Prowadzi ją, podobnie jak wiele innych w okolicy, Stowarzyszenie Kaszubsko-Pomorskie. Najtrudniejszy był pierwszy rok. Zastanawialiśmy się, czy przetrwamy, ale udało się i teraz rodzice dzieci z innych zamykanych szkół przychodzą do nas po radę - opowiada Bobrowski. Przykład Głodnicy z powodzeniem wykorzystują małe społeczne szkoły i radzą sobie bardzo dobrze. Co...

8876

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]