Reklama

Szalony gringo

Szalony gringo

19.04.2011
Czyta się kilka minut
"Chciałem stworzyć Raj i do tego celu Meksyk nadawał się najlepiej"Edward James
Las Pozas, Meksyk, 2011 r. / fot. Michał Paweł Markowski
W

Wyjeżdżamy z Ciudad de Mexico wczesnym rankiem. Nie ma jeszcze korków o tej porze, nieprzejezdne piekło zacznie się dopiero za dwie godziny. Bierzemy periférico na północ, prawie do granicy ze Stanami. Czeka nas osiem godzin ciągłej jazdy, ale z postojami - jak się później okaże - nawet trzynastoma. Cel: Sierra Madre, ściślej: Xilitla, a jeszcze ściślej: Las Pozas, niewielki punkt na mapie Meksyku, do którego ściągają pielgrzymki z całego świata. Jak my: Didier, Camille, Jonathan, Jovan, Saugata, Citlali i ja, towarzystwo interkontynentalne - z Francji, Macedonii, Indii, Meksyku i Polski.

Siedzimy w ciasnym vanie bez sprzeciwu, bo jedziemy do jednego z najbardziej niezwykłych miejsc w Meksyku. Żadne Acapulco, żadne azteckie piramidy, nawet wizyta u szamanów na południowym zachodzie została przeniesiona na dogodniejszą chwilę. Siedzimy w ciasnym vanie,...

20134

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]