Reklama

Ładowanie...

Susza odsłoniła wojenne wraki

Susza odsłoniła wojenne wraki

29.08.2022
Czyta się kilka minut
Susza w Serbii sprawiła, że poziom wód Dunaju opadł tak bardzo, iż odsłoniły się wraki kilkudziesięciu okrętów z czasu II wojny światowej.
DARKO VOJINOVIC / AP / EAST NEWS
Z

Zostały one zatopione w 1944 r., gdy niemiecka Flota Czarnomorska usiłowała wycofać się w górę Dunaju przed Armią Czerwoną. Są obawy, że we wrakach może znajdować się amunicja. Utrudnia to dodatkowo i tak niełatwą już żeglugę pod tej rzece, ważnej arterii komunikacyjnej w regionie (wiosną br. rząd Serbii ogłosił przetarg na usunięcie wraków). Także na Węgrzech Dunaj odsłonił wojenne wraki. Na zdjęciu: kajakarz przepływa obok szczątków niemieckiego okrętu w pobliżu serbskiej miejscowości Prahovo, 26 sierpnia 2022 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]