Reklama

Ładowanie...

Style politycznego zachowania

28.03.2004
Czyta się kilka minut
Wiesław Walendziak z Prawa i Sprawiedliwości zrzeka się poselskiego mandatu, bo otrzymał propozycję objęcia intratnej posady w biznesie, a i ma dość uprawiania polityki w polskim wydaniu. Oczywiście można wątpić, czy polityczne zwierzę, jakim jest Walendziak (za PRL aktywista opozycyjnego Ruchu Młodej Polski, potem prezes TVP i lider “pampersów", wreszcie wpływowy działacz Akcji Wyborczej Solidarność) faktycznie przestanie się nią zajmować.
P

Pewne też, że gdyby Walendziak chciał wrócić do polityki może mieć kłopoty z poparciem dotychczasowych sympatyków: obecną decyzją zawiódł tych, którzy zagłosowali na niego i wierzyli, że będzie pracował jako poseł przynajmniej do końca kadencji. Mimo to wybór Walendziaka odbiega od średniej polskiej klasy politycznej - wszak wielu jego kolegów z parlamentarnych ław nie widzi nic nagannego w łączeniu zawodu posła czy senatora z robieniem interesów.

Janusz Wojciechowski nowy prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiedział awanse do Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin. Utrzymuje, że o ile do niedawna PSL i Samoobronę dzieliły formy działania, to ostatnio Andrzej Lepper “się zmienił na lepsze". Zresztą nowy prezes nie wyklucza sięgnięcia po sprawdzoną broń Samoobrony, czyli blokady dróg. Nie przywołał bowiem do porządku Jarosława Kalinowskiego, gdy ten je...

1497

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]