Reklama

Style politycznego zachowania

Style politycznego zachowania

28.03.2004
Czyta się kilka minut
Wiesław Walendziak z Prawa i Sprawiedliwości zrzeka się poselskiego mandatu, bo otrzymał propozycję objęcia intratnej posady w biznesie, a i ma dość uprawiania polityki w polskim wydaniu. Oczywiście można wątpić, czy polityczne zwierzę, jakim jest Walendziak (za PRL aktywista opozycyjnego Ruchu Młodej Polski, potem prezes TVP i lider “pampersów", wreszcie wpływowy działacz Akcji Wyborczej Solidarność) faktycznie przestanie się nią zajmować.
P

Pewne też, że gdyby Walendziak chciał wrócić do polityki może mieć kłopoty z poparciem dotychczasowych sympatyków: obecną decyzją zawiódł tych, którzy zagłosowali na niego i wierzyli, że będzie pracował jako poseł przynajmniej do końca kadencji. Mimo to wybór Walendziaka odbiega od średniej polskiej klasy politycznej - wszak wielu jego kolegów z parlamentarnych ław nie widzi nic nagannego w łączeniu zawodu posła czy senatora z robieniem interesów.

Janusz Wojciechowski nowy prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiedział awanse do Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin. Utrzymuje, że o ile do niedawna PSL i Samoobronę dzieliły formy działania, to ostatnio Andrzej Lepper “się zmienił na lepsze". Zresztą nowy prezes nie wyklucza sięgnięcia po sprawdzoną broń Samoobrony, czyli blokady dróg. Nie przywołał bowiem do porządku Jarosława Kalinowskiego, gdy ten je...

1497

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]