Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Spójrz w oczy

Spójrz w oczy

27.06.2017
Czyta się kilka minut
Dwieście gęsi otoczyło mnie pierzastą ciżbą. Szarobeżowe, z głowami jak obrotowe peryskopy na długich szyjach.
Emilia Bravo
N

Niby tworzyły zbitą masę, ale przy bliskim oglądzie znać było, że każda tkwi w tej sytuacji osobno, różnie się zachowując, ciekawie, trwożliwie, agresywnie czy obojętnie. Tych agresywnych było zresztą niewiele, wbrew przestrogom udzielanym mi w dzieciństwie: „nie podchodź, bo udziobią!”. Może to była specjalna rasa albo dostawały do karmy jakiś dodatek na wyluzowanie, żeby nie zrazić klientów przybyłych do gospodarstwa na kolację. Rzecz działa się bowiem w Périgord, enklawie na południu Francji znanej z wiosek o nazwach kończących się na -ac, gdzie większość domów z osobliwie stromym dachem zaludniają od dawna angielscy letnicy, a nie miejscowi chłopi. Nieliczni pozostali zajmują się pozyskiwaniem trzech miejscowych bogactw naturalnych: orzecha włoskiego, czarnej trufli i foie gras.

Kwestię pasztetu, owianego złą legendą z racji procederu przymusowego karmienia ptaków...

5859

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 19 na 20 października do momentu zakończenia głosowania w wyborach samorządowych 21 października. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej - czyli publicznie nakłaniać lub zachęcać do głosowania w określony sposób, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny od 500 tys. do miliona zł.  

 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]