Reklama

Schodek po schodku

Schodek po schodku

08.06.2010
Czyta się kilka minut
Niski stopień relacji Rosji z Polską oznaczał niską cenę ich popsucia. Jeśli teraz uda nam się podnieść cenę wzajemnych relacji - będzie to sukces.
C

Czy można uprawiać politykę wschodnią, nie posiadając prawie żadnych stosunków z największym krajem Europy Wschodniej, który jest też największym krajem na świecie? Przed takim pytaniem postawiła Polaków w 2007 r. przychodząca do władzy ekipa Donalda Tuska. Jej odpowiedź była negatywna: takiej polityki uprawiać się nie da. Tusk zapowiedział wtedy dialog z taką Rosją, jaka ona jest. Odtąd aż do 10 kwietnia mieliśmy do czynienia ze żmudnym zbliżaniem się stanowisk Polski i Rosji, głównie w kwestiach historycznych.

Przez te dwa lata stosunki polsko-rosyjskie się normalizowały, ale wciąż pozostawały dalekie od normalności - jeśli za normalność we współczesnym świecie przyjmiemy nie jednomyślność, ale intensywność wymiany handlowej, kulturalnej czy nawet turystycznej.

Zmienia się świat, zmienia się Rosja

Polska i ...

7826

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]