Reklama

Schodek po schodku

08.06.2010
Czyta się kilka minut
Niski stopień relacji Rosji z Polską oznaczał niską cenę ich popsucia. Jeśli teraz uda nam się podnieść cenę wzajemnych relacji - będzie to sukces.
C

Czy można uprawiać politykę wschodnią, nie posiadając prawie żadnych stosunków z największym krajem Europy Wschodniej, który jest też największym krajem na świecie? Przed takim pytaniem postawiła Polaków w 2007 r. przychodząca do władzy ekipa Donalda Tuska. Jej odpowiedź była negatywna: takiej polityki uprawiać się nie da. Tusk zapowiedział wtedy dialog z taką Rosją, jaka ona jest. Odtąd aż do 10 kwietnia mieliśmy do czynienia ze żmudnym zbliżaniem się stanowisk Polski i Rosji, głównie w kwestiach historycznych.

Przez te dwa lata stosunki polsko-rosyjskie się normalizowały, ale wciąż pozostawały dalekie od normalności - jeśli za normalność we współczesnym świecie przyjmiemy nie jednomyślność, ale intensywność wymiany handlowej, kulturalnej czy nawet turystycznej.

Zmienia się świat, zmienia się Rosja

Polska i ...

7826

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]