Reklama

Saper Arłukowicz

Saper Arłukowicz

10.01.2012
Czyta się kilka minut
Nowy minister zdrowia wszedł na pole minowe. Już pierwsza z pakietu ustaw reformujących system opieki medycznej wywołała konflikt. Co nas czeka, gdy w życie wchodzić będą kolejne?
S

Styczeń 2012 r. Do aptek przychodzą pierwsi pacjenci z receptami, na których lekarze przybijają pieczątki "Refundacja do decyzji NFZ". I rozżaleni odchodzą bez leków. Pani Grażyna z Olsztyna, chora na raka i cukrzycę, w dziewięciu aptekach usłyszała, że preparat, za który do tej pory płaciła 3,20 zł, teraz będzie ją kosztował 3,6 tys. zł! Dopiero w dziesiątej farmaceuta się nad nią zlitował i normalnie wydał lekarstwo.

Litości w przychodni nie doświadczyła chora na astmę pani Elżbieta z Krakowa. Choć miała dowód ubezpieczenia, lekarka nie chciała na niego spojrzeć. Zamiast sprawdzić, jakie zniżki chorej przysługują, wolała przybić pieczątkę. Nie wzruszyła jej informacja, że kobieta ma tylko 10 zł. Na lek na ryczałt (czyli za 3,20 zł) wystarczyłoby, ale za pełną odpłatność już nie. Pani Elżbieta przez kilka dni nie leczyła zapalenia płuc, bo nie miała 30 zł....

12686

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]