Reklama

Ładowanie...

Sami swoi

07.06.2011
Czyta się kilka minut
Nowy projekt ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych dokonał cudu politycznego, odtwarzając na moment ideę PO-PiS-u. Na cud obywatelski - zwiększenie aktywności mieszkańców kosztem samowoli spółdzielczych sitw - nie ma chyba co liczyć.
Prawdziwa spółdzielnia - zdjęcie z projektu Mateusza Torbusa
P

Przyjemnie się pracowało, nawet gdy się spieraliśmy - mówi o współpracy z PO poseł PiS Łukasz Zbonikowski, dodając, że projekt ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, będący kompilacją propozycji polityków Platformy i wcześniejszych pomysłów PiS-u, nie budzi właściwie większych kontrowersji.

- Nowe prawo powinno wejść w życie od września - zapowiada z kolei posłanka Lidia Staroń z PO. - PiS popiera nasz projekt, i nic dziwnego: w końcu od dawna deklaruje walkę z wszechwładztwem prezesów spółdzielni mieszkaniowych.

Rzeczywiście: wyglądająca dziś na egzotyczną quasi-koalicja skłóconych doszczętnie partii ma swoje źródła w czasie, kiedy o konflikcie nie było mowy. Jej polityczny rodowód to podziały sięgające lat 90.: postnomenklaturowe partie (SLD, PSL) broniące swoich wpływów w wielkich spółdzielnianych molochach kontra postsolidarnościowe siły...

12689

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]