Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Rysa

Rysa

15.06.2010
Czyta się kilka minut
Popowodziowe statystyki nie obejmą liczby załamań, stanów depresyjnych i zawałów serca, które przychodzą kilka dni, tydzień, miesiąc po wszystkim.
N

Na szczycie trzymetrowej jabłoni jonatan w sadzie owocowym w Woli Rogowskiej leży lodówka. Półtorametrowa, matowobiała, z opadającym na gałęzie kablem elektrycznym. Osadzona płasko i symetrycznie drzwiami do góry, jakby spuszczona z góry na dźwigu. Skąd lodówka na koronie jabłoni, nie wiadomo. Na pewno nie z domu właścicieli sadu, którzy zawartość kuchni wynieśli na piętro przed pierwszą wodą. Może od sąsiadów? Albo z pobliskiej Woli Przemykowskiej, w której woda, choć nieco mniejsza niż tu, sięgała miejscami dwóch metrów od gruntu?

Na lodówkę, opowiadają gospodarze, nikt początkowo nie zwracał uwagi. Po kilku dniach przy płocie zaczęli pojawiać się gapie. Teraz - czwartek 5 czerwca, ukrop, z domów w Woli niedawno zeszła woda - bywa, że przy płocie ktoś zatrzyma samochód, by sfilmować jabłoń z lodówką lub przynajmniej zrobić komórką zdjęcie.

...

13319

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]