Reklama

Ładowanie...

Reprezentuję prawdę

06.07.2020
Czyta się kilka minut
Nawet jeśli założymy najczarniejszy scenariusz, wedle którego muzyka została już w pełni skolonizowana przez kapitał, to zmiana wciąż jest możliwa. Posłuchajcie Augustyna.
Augustyn, czerwiec 2019 r. MATERIAŁY PRASOWE
N

Niejedno deszczowe popołudnie można spędzić, oglądając z wypiekami na twarzy zamieszczone na YouTubie amatorskie składanki prezentujące „największe przeboje, o których nie wiedzieliście, że są coverami”. Ta niewinna z pozoru rozrywka ma jednak swoją cenę. Gdy kolejne ulubione piosenki z lat 80. i 90. okazują się podbudowanymi mocniejszym brzmieniem aranżacjami utworów napisanych dwie dekady wcześniej, po euforycznej serii niespodziewanych odkryć przychodzi lekkie zakłopotanie.

Ścieżka dźwiękowa szkolnych dyskotek bezpowrotnie traci znamiona wyjątkowości. A więc Kim Wilde, Mariah ­Carey i Whitney Houston dały drugie życie kawałkom z lat 60. i 70., a jedna z najlepszych piosenek filmowych wszech czasów, przy której Rachel Marron (w tej roli Whitney Houston właśnie) wpada w ramiona rozważnego i romantycznego bodyguarda Franka Farmera (Kevin ­Costner), to w rzeczywistości...

12934

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]