Ładowanie...
Religii na imię Pokój
Szczęśliwi, którzy zabiegają o pokój, ponieważ oni zostaną nazwani synami Bożymi" - mówił Jezus (Mt 5, 9). W dniach 6-8 września w Krakowie o pokój zabiegało ponad 2,5 tys. przedstawicieli różnych religii świata, w tym 1,8 tys. gości z wszystkich kontynentów.
- Świat rozpoznaje synów Bożych w tych, którzy czynią pokój. I to pokazał "Asyż w Krakowie" - mówi ks. prof. Grzegorz Ryś, historyk Kościoła.
- Krakowski Międzynarodowy Kongres dla Pokoju "Ludzie i Religie" okazał się wydarzeniem gigantycznym - podsumowuje ks. Adam Boniecki.
Inicjatywa realizowana co roku w różnych miastach świata przez Wspólnotę św. Idziego, tym razem na zaproszenie kard. Stanisława Dziwisza i we współpracy z Archidiecezją Krakowską miała miejsce w Polsce, by upamiętnić 70-lecie wybuchu II wojny światowej i oddać hołd ofiarom Holokaustu w byłym obozie...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]