Reklama

Przeprosiny, pieniądze, problem

Przeprosiny, pieniądze, problem

27.06.2004
Czyta się kilka minut
Maj 2001: Licealistka Zuzanna Radzik dowiaduje się, że w Księgarni Patriotycznej Antyk w podziemiach warszawskiego kościoła Wszystkich Świętych sprzedaje się m.in. książki antysemickie. Wkrótce rozpoczynają się jej wielomiesięczne wędrówki do urzędników warszawskiej Kurii i miejscowych biskupów, których przekonuje, że coś tak niezgodnego z Ewangelią nie może się ostać w Kościele.
D

Drogi Adamie,

przepraszam za poufałość, ale nikt z moich znajomych i przyjaciół nie wierzy, że my się znamy. A tak jest naprawdę. Stawiając takie pytanie ludzie, którzy mnie znają, nie mogą uwierzyć, że ktoś, kto mnie zna, pozwala pisać “takie rzeczy przeciwko mnie". Nie zamierzam dyskutować z człowiekiem, który wyraźnie nazywa mnie kłamcą. A jest to ten sam człowiek, który towarzyszył Ci w czasie wywiadu dla “Tygodnika Powszechnego", którego udzieliłem Wam w moim mieszkaniu. To On podejrzewał mnie, że przyjaciół-Żydów ks. Jerzego wykluczyłem z udziału w procesie [beatyfikacyjnym - red.]. Na Twoją propozycję - późniejszą - pominęliśmy ten moment w wywiadzie. Nie dopuszczam się kłamstw - byłeś tego świadkiem. Jako Kapłan wiesz, że nie można wydawać sądu o kimś na podstawie tego, że ktoś tak powiedział. Trzeba zapytać zainteresowanego - a ja...

10405

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]