Reklama

Powiew Ducha

Powiew Ducha

11.09.2005
Czyta się kilka minut
Dziś, podobnie jak 25 lat temu, konieczna jest w Polsce wielka, zbiorowa solidarność umysłów, serc i rąk; solidarność zdolna przezwyciężyć podziały i rozbieżności - mówił abp Stanisław Dziwisz, delegat Benedykta XVI na jubileusz NSZZ Solidarność.
T

Tuż przed obchodami odbył się w Gdańsku zjazd kilkudziesięciu duszpasterzy ludzi pracy. Zdaniem ks. Władysława Pasiuta z Trójmiasta taka forma duszpasterstwa oznacza dziś troskę zarówno o zatrudnionych, jak i tych, którzy są bezrobotni. “Dziś już niewielu ma pewność, że praca nie zostanie im odebrana - twierdzi ks. Pasiut. - Ludziom wciąż potrzebna jest nadzieja". Pracujący w Tczewie ks. Janusz Gojke uzupełnia, że “duszpasterz jest dziś bardzo potrzebny i pracownikom, i pracodawcom. A najbardziej tym, którzy walczyć muszą o chleb dla swoich dzieci". W Gdańsku kapłani zwiedzali stocznię i znajdującą się w niej słynną salę BHP oraz wzięli udział w XVIII Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ “Solidarność", który - tak jak pierwszy zjazd sprzed 24 lat - odbył się w hali Olivii (30 sierpnia).

Zjazd rozpoczęła modlitwa “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie" za tych,...

8901

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]