Reklama

Powiew Ducha

Powiew Ducha

11.09.2005
Czyta się kilka minut
Dziś, podobnie jak 25 lat temu, konieczna jest w Polsce wielka, zbiorowa solidarność umysłów, serc i rąk; solidarność zdolna przezwyciężyć podziały i rozbieżności - mówił abp Stanisław Dziwisz, delegat Benedykta XVI na jubileusz NSZZ Solidarność.
T

Tuż przed obchodami odbył się w Gdańsku zjazd kilkudziesięciu duszpasterzy ludzi pracy. Zdaniem ks. Władysława Pasiuta z Trójmiasta taka forma duszpasterstwa oznacza dziś troskę zarówno o zatrudnionych, jak i tych, którzy są bezrobotni. “Dziś już niewielu ma pewność, że praca nie zostanie im odebrana - twierdzi ks. Pasiut. - Ludziom wciąż potrzebna jest nadzieja". Pracujący w Tczewie ks. Janusz Gojke uzupełnia, że “duszpasterz jest dziś bardzo potrzebny i pracownikom, i pracodawcom. A najbardziej tym, którzy walczyć muszą o chleb dla swoich dzieci". W Gdańsku kapłani zwiedzali stocznię i znajdującą się w niej słynną salę BHP oraz wzięli udział w XVIII Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ “Solidarność", który - tak jak pierwszy zjazd sprzed 24 lat - odbył się w hali Olivii (30 sierpnia).

Zjazd rozpoczęła modlitwa “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie" za tych,...

8901

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]