Reklama

Post Estery

07.01.2019
Czyta się kilka minut
Estera przez pięć lat mieszkając w pałacu nie wiedziała, co się dzieje poza dworem królewskim. Nie miała kontaktu z wujem Mordechajem. Ktoś jej powiedział, że ten chodzi w worze pokutnym.
P

Posłała mu przez posłańca normalne ubranie. On je odesłał. Posłała więc do niego swojego opiekuna, eunucha zwanego w przekładach komornikiem, żeby dowiedział się, dlaczego wuj nosi pokutny strój. Spotkał Mordechaja na placu przypałacowym, który zwykle służył za targ. Ten przesłał przez sługę Esterze kopię morderczego listu, jaki Haman rozesłał po całej Persji. Opowiedział o sumie srebra, która miała wpłynąć do królewskiego skarbu dzięki grabieży żydowskich majątków. Wszystko to przekazano Esterze.

Jeszcze jedno: powiedział Mordechaj, że jedyną szansą ocalenia jest prośba Estery do króla Aswerusa. Estera przeraziła się i powiedziała, że ten, kto by wszedł nieproszony do królewskiego pałacu, musi od razu zginąć. Mordechaj odparł jej: jeśli tego nie zrobisz, jeśli nie zwrócisz się do króla o pomoc, zginiesz nie tylko ty, ale cała twoja rodzina i lud twój. Estera znalazła się w...

2921

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]