Reklama

Poseł Ziemniak leci do Pekinu

Poseł Ziemniak leci do Pekinu

11.08.2008
Czyta się kilka minut
Nieformalna koalicja polityków z różnych partii zablokowała przyjęcie w Sejmie stanowiska na temat praw człowieka w Chinach. Zabiegały o to przed Olimpiadą organizacje pozarządowe.
A

Aby to było w ogóle możliwe, ktoś musiał uczynić pierwszy krok. Tym kimś miała być sejmowa Komisja Kultury Fizycznej i Sportu: miała uchwalić opinię o przestrzeganiu zasad Karty Olimpijskiej w Chinach. Tekst przygotowało już troje posłów.

Jednak pozostali nie chcieli nawet nad nim dyskutować. Powód? Część parlamentarzystów z komisji sportu uznała, że wkroczyłaby w kompetencje komisji spraw zagranicznych. Sprawa ugrzęzła. Ale po kolei...

Od marca do lipca

Pomysł, by Sejm zwrócił uwagę na rozdźwięk między zasadami Karty Olimpijskiej a chińskimi realiami, pojawił się w marcu, jeszcze przed masakrą Tybetańczyków w Lhasie. Michał Orzechowski z komitetu "World Solidarity" namówił Karola Karskiego (PiS), posła z komisji spraw zagranicznych, do zgłoszenia inicjatywy wspólnego posiedzenia komisji sportu i spraw...

6614

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]