Reklama

Polskie plemiona

Polskie plemiona

25.01.2011
Czyta się kilka minut
Kiedy Antoni Macierewicz ogłasza "bez cienia wątpliwości", że w śledztwie smoleńskim mieliśmy do czynienia z fałszerstwami i świadomym okłamywaniem społeczeństwa, nawet dla ludzi najbardziej obojętnych sprawa musi się stać bardzo ważna.
C

Co czuje zwykły obywatel, kiedy zapoznaje się z przebiegiem "wojny smoleńskiej"? Mimo poświęconego jej w obfitości czasu antenowego i mnogości artykułów jest chyba nieco zagubiony. Z jednej strony słyszy (od Jarosława Kaczyńskiego), że nie mamy istotnych dla ustalenia prawdy narzędzi i dokumentów, z drugiej (właściwie również od lidera PiS) otrzymuje werdykt o winie Rosjan i polskiego premiera. Dociera do niego zapewnienie, że premier stanie przed Trybunałem Stanu, gdy tymczasem premier wyjaśnia, że raport MAK dotyczy ustalenia przyczyn katastrofy, a nie - wskazania winnych. Celem pracy Rosjan było zbadanie przyczyn w celu zapobieżenia podobnym katastrofom w przyszłości; raport MAK ma posłużyć Rosjanom, Polsce zaś będzie służył analogiczny dokument, którego jeszcze nie ma.

Obywatel słyszy, że MAK nie wziął pod uwagę, co się działo w wieży kontrolnej na...

4252

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]