Reklama

Ładowanie...

Policjantów portret zwyczajny

23.03.2003
Czyta się kilka minut
W

W Wciągu 13 lat istnienia policji zginęło 91 funkcjonariuszy. Polegli w walce z bandytami, rozbrajając bomby, ratując ludzi z katastrof.

W 1992 r. podczas zatrzymywania złodziei aut od kuli ginie 25-letni policjant. W 1996 r. w Warszawie w czasie prześwietlania bomby na stacji benzynowej traci życie 31-letni antyterrorysta; osierocił dwoje dzieci. W styczniu ub. r. dwaj stołeczni policjanci giną w pościgu za złodziejem aut. W marcu w Parolach podczas bitwy z bandytami ginie naczelnik sekcji kryminalnej komendy w Piasecznie. Dwa miesiące później tracą życie dwaj policjanci z Czechowic-Dziedzic. W sierpniu w Mikołajkach 33-letni sierżant ginie od kuli bandyty, zabójcy szefa gangu wołomińskiego.

Wreszcie w nocy z 5 na 6 marca w Magdalence umiera z ran podkomisarz Dariusz „Kaczor” Marciniak; miał 29 lat.

36-letni nadkomisarz Marian „Maniek” Szczucki, ciężko ranny...

13385

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]