Reklama

Pokora wiary

Pokora wiary

27.11.2016
Czyta się kilka minut
Dla tej książki byłem zdolny wstawać o 5.30, żeby mieć godzinę na spokojną lekturę, nim dzień zwali się na głowę.
Piotr Sikora (fot. Grażyna Makara) i okładka jego książki "Drogi jednego"
Piotr Sikora (fot. Grażyna Makara) i okładka jego książki „Drogi jednego”
J

Jest w niej wyczuwalna pasja, żarliwość i wolność przeżywania wiary, które łatwo udzielają się czytelnikowi. „Drogi Jednego” Piotra Sikory to zbiór esejów teologicznych, które, choć podszyte uczonością, nie mają w sobie nic z uniwersyteckiego schematyzmu i nudy. Przeciwnie, pulsuje w nich życie czerpane z uważnej, życzliwej obserwacji świata popartej w niejednym miejscu osobistym doświadczeniem.

Najbardziej pasjonująca dla mnie jest część pierwsza: „Tajemnica, w której żyjemy”. W doborze tematów oparta na biegu roku liturgicznego, wychodzi jednak daleko poza sztampowe wprowadzenie świąt kościelnych, choć myślę, że może być silną inspiracją do mądrego i głębokiego przeżywania najważniejszych prawd i wydarzeń chrześcijaństwa.

Ktoś powiedział, że tajemnicy się nie pojmuje – w tajemnicę się wchodzi. Teksty Sikory są zapisem takiej inicjacji. Jest to wchodzenie szukające...

5181

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]