Reklama

Pod hasłem rewolucji

Pod hasłem rewolucji

09.11.2010
Czyta się kilka minut
Wydawało się, że zjawisko terroryzmu jest w Europie coraz słabsze. Ale dziś, na fali globalnego kryzysu, rosną w siłę radykalne grupy lewackie i anarchistyczne. Jednym z ich mateczników jest Grecja.
B

Bomba umieszczona w przesyłce to zupełnie co innego niż kanister z benzyną czy słabe materiały wybuchowe, które mają spowodować tylko zniszczenia materialne. Ta przesyłka nie była wyrazem żywiołowego protestu. To broń zabójców, którzy działają z zimną krwią". Tych słów, wbrew pozorom, nie napisano dziś, gdy Europa próbuje zrozumieć, dlaczego ktoś w Grecji sporządził i wysłał kilkanaście przesyłek zawierających materiały wybuchowe. Bomby zaadresowane były do prominentnych europejskich polityków (Nicolas Sarkozy, Angela Merkel, Silvio Berlusconi), do instytucji międzynarodowych (Europejski Trybunał Sprawiedliwości, Europol) i do ambasad w stolicy Grecji.

Tymczasem zacytowany komentarz ateńskiego dziennika "Kathimerini" napisano już prawie pół roku temu, gdy w ministerstwie ochrony obywateli  (dawniej: porządku publicznego) zginął Jeorjos Wassilakis, asystent...

5814

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]