Reklama

Pod hasłem rewolucji

Pod hasłem rewolucji

09.11.2010
Czyta się kilka minut
Wydawało się, że zjawisko terroryzmu jest w Europie coraz słabsze. Ale dziś, na fali globalnego kryzysu, rosną w siłę radykalne grupy lewackie i anarchistyczne. Jednym z ich mateczników jest Grecja.
B

Bomba umieszczona w przesyłce to zupełnie co innego niż kanister z benzyną czy słabe materiały wybuchowe, które mają spowodować tylko zniszczenia materialne. Ta przesyłka nie była wyrazem żywiołowego protestu. To broń zabójców, którzy działają z zimną krwią". Tych słów, wbrew pozorom, nie napisano dziś, gdy Europa próbuje zrozumieć, dlaczego ktoś w Grecji sporządził i wysłał kilkanaście przesyłek zawierających materiały wybuchowe. Bomby zaadresowane były do prominentnych europejskich polityków (Nicolas Sarkozy, Angela Merkel, Silvio Berlusconi), do instytucji międzynarodowych (Europejski Trybunał Sprawiedliwości, Europol) i do ambasad w stolicy Grecji.

Tymczasem zacytowany komentarz ateńskiego dziennika "Kathimerini" napisano już prawie pół roku temu, gdy w ministerstwie ochrony obywateli  (dawniej: porządku publicznego) zginął Jeorjos Wassilakis, asystent...

5814

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]