Reklama

Po drugiej stronie Styksu

Po drugiej stronie Styksu

29.02.2016
Czyta się kilka minut
Prawie siedem godzin nie biło serce kobiety wydobytej spod lawiny w Tatrach. Ratownicy i lekarze uparli się, że może przeżyć.
Katarzyna Węgrzyn, Zakopane, luty 2016 r. / Fot. Bartek Dobroch
Katarzyna Węgrzyn, Zakopane, luty 2016 r. / Fot. Bartek Dobroch
W

W takie dni zazwyczaj nic się nie dzieje. Zimą ratownicy najwięcej pracy mają w dni piękne. A tu wprawdzie sobota, trwają ferie, nie ma mgły ani opadów, słońce prześwituje, za to wieje halny, a raczej, jak tu mówią: „duje jak cholera”. – Siedzisz na centrali, masz świadomość, że to kolejny dzień bez interwencji, ewentualnie ktoś sobie coś w jakiejś dolince zrobi – wspomina Andrzej Maciata, 21 lutego 2015 r. kierownik dyżuru w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Lawina zdarzeń

Spokój przerywa o 13.55 telefon. Odbiera ratownik dyżurny Jacek Broński. W rejonie progu Zmarzłego Stawu Gąsienicowego niewielka lawina porwała taternika. Na szczęście nie jest zasypany. Maciata wysyła śmigłowiec. Na start z lądowiska potrzeba 5-7 minut, kolejne dwie na dotarcie pod centralę, gdzie czeka ekipa ratowników. Mimo prób pilotom nie udaje się dolecieć nad...

21011

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]