Reklama

Pili i paplali

Pili i paplali

11.10.2015
Czyta się kilka minut
Stanisław Żelichowski (PSL), poseł ośmiu kadencji: Nie powinno się brać pod uwagę tego, co mówią politycy w kampanii wyborczej.
Stanisław Żelichowski, 2014 r. Fot. Adam Chełstowski / FORUM
P

PAWEŁ RESZKA: Prawie 30 lat na Wiejskiej. Nie ma Pan dość? 
STANISŁAW ŻELICHOWSKI: Wdepnąć w politykę to gorzej, niż wdepnąć w... coś innego. Trudno wejść, ale jeszcze trudniej wyjść.

Czyli znów Pan startuje.
Nie bardzo się rwałem, ale partia uznała, że powinienem. Kandyduję z ostatniego miejsca. Praca niby atrakcyjna, ale tylko jak się patrzy z boku. Generalnie jest tu nudno: tworzy się prawo, kontroluje rząd. No ale ktoś to musi robić.

To dobrze, że Pan się poświęci! 
Zaraz tam poświęci. Wcale nie jest powiedziane, że się załapię. [śmiech]

Zaczynał Pan w 1984 r. Pamięta Pan Sejm PRL? Poseł PZPR, gen. Józef Baryła, przechadza się pod rękę z posłem PZPR Manfredem Gorywodą…
Proszę pana, ja to pamiętam nawet skład komitetu antyalkoholowego z tamtych...

15470

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

polityk z ludzką twarzą. Bardzo dobry wywiad odkrywający kulisy niektórych wydarzeń. Ale już wysłać do Francji kilka polskich okazów wilków, aby Francuzi dokonali egzekucji to przypomina klasyczne 'umywanie rąk'. No, nie, dyplomata. Drzewa podobno też mają duszę, wszystko wróci do normy, czego zyczę.

To pan z mojej rodzinnej miejscowości. Ale na PSL nie głosuję:-)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]