Reklama

Papi w kłopotach

Papi w kłopotach

25.01.2011
Czyta się kilka minut
Premier Włoch Silvio Berlusconi wychodził dotąd obronną ręką z trudnych sytuacji, nie bez pomocy przychylnych sądów. Teraz może być inaczej: prokuratura zarzuca mu płacenie za seks nieletnim, udostępnianie narkotyków i nadużycie władzy.
N

Na satyrycznym rysunku Silvio Berlusconi widnieje w trzech wcieleniach. W ciemnym garniturze - jako Silvio. Z głową owiniętą apaszką, jak nosił się parę lat temu, po operacji przeszczepienia włosów - jako Papi (Tatuś); tak podobno zwracają się do niego młode uczestniczki jego hucznych przyjęć. Wreszcie w długim arabskim stroju, takim samym, w jakim występuje publicznie przywódca Libii pułkownik Muammar Kadafi - z wielkim podpisem "Bunga bunga!". Tytuł: "Ewolucja gatunków".

Rysunek pojawił się jesienią ubiegłego roku, gdy afery obyczajowe (które to już?) wokół włoskiego premiera dopiero nabierały rozpędu. Określenie "bunga bunga", oznaczające przyjęcie o zabarwieniu erotycznym, było wówczas nowe i nieznane. Dziś nie znika z mediów nie tylko włoskich. Skąd się wzięło? Niektórzy wiążą je z osobą Berlusconiego, który słowem "bunga bunga" zwykł ponoć kończyć...

8975

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]