Reklama

Ładowanie...

Pan Bolek, ostatnia deska szacunku

22.02.2016
Czyta się kilka minut
XX-wieczny Kościuszko okazał się skupionym na sobie kombinatorem. Nie jest to wygodne dla obrońców III RP, ani dla jej wrogów.
Warszawa, 22 kwietnia 1989 r. Fot. Erazm Ciołek / FORUM
T

To dziwne, że tak zwykle szybcy w kojarzeniu wszystkiego miłośnicy spiskowych interpretacji dziejów jeszcze nie rozpowiadają, że wdowa po generale Kiszczaku idealnie wybrała taki, a nie inny moment na spacer do IPN-u dlatego, że się dokładnie co do tego umówiła z PiS-em. Gdzie są ci niezawodni na ogół naoczni świadkowie, którzy dadzą się pokroić, że lekarz, który ją ostatnio badał w szpitalu MSW, to tak naprawdę Adam Lipiński w przebraniu? Wysłany – pamiętamy przecież rozmowy z Renatą Beger – żeby dogadać szczegóły: ile i jakich papierów prokuratorzy „znajdą” w zamian za rentę i gwarancje bezpieczeństwa.


CZYTAJ TAKŻE:

Teczka mniejsza niż życie. Andrzej Paczkowski, historyk: Wałęsa był fighterem, ale...

12774

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]