Reklama

Oswajanie świata

Oswajanie świata

30.10.2007
Czyta się kilka minut
"Sztuczki to pochwała dzieciństwa jako czasu magicznego, kiedy potrafiliśmy wsłuchiwać się wgłos intuicji. Któż znas nie chciał być małym demiurgiem, nadającym bieg wydarzeniom? Kto, nawet będąc już dorosłym, nie postrzega czasami świata takim, jakim najbardziej chciałby go widzieć?.
R

Realizm magiczny Andrzeja Jakimowskiego obywa się bez duchów i spełniających się przepowiedni. Jest poetycki i szorstki zarazem. Życie nie jest baśnią - przekona się mały Stefek, który próbuje kreować rzeczywistość po swojemu. A jednak może ono mieć posmak magii, jeśli popatrzymy nań wedle własnych reguł, spróbujemy popchnąć dziejące się wokół nas zdarzenia na odmienny tor. Nawet za cenę ryzyka.

Stefek wierzy, że może pokierować przeznaczeniem, jeśli tylko wkupi się w jego łaski. Sześciolatek z podupadłego, zdewastowanego przez przemysł i dziejowe transformacje Wałbrzycha nie zna taty, który przed laty porzucił rodzinę. Wierzy jednak, że siłą woli, prowokując sekwencję drobnych zdarzeń, może sprowadzić ojca na powrót do domu. Włócząc się po mieście, Stefek spotyka na stacji kolejowej mężczyznę, w którym zaczyna dostrzegać nieobecnego rodzica. Jak sprawić, by...

5170

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]