Reklama

Oni doczekali się prawdy

Oni doczekali się prawdy

02.08.2011
Czyta się kilka minut
Owszem: obraz państwa polskiego wyłaniający się z kilkusetstronicowego raportu komisji Jerzego Millera jest fatalny.
N

Najważniejsze osoby w kraju wożone przez źle wyszkolonych pilotów, elitarny pułk działający w stanie permanentnej improwizacji i wśród nieprawidłowości domagających się interwencji prokuratora, politycy i urzędnicy odnoszący się z lekceważeniem do obowiązujących ich procedur, minister niemający pojęcia o tym, co dzieje się w podległych mu jednostkach... "Bylejakość wychodziła z każdego miejsca" - podsumowywał min. Jerzy Miller w "Rzeczpospolitej".

Z drugiej strony sam raport pozwala myśleć o polskim państwie z uznaniem, jest bowiem świadectwem jego uczciwości wobec obywateli. Profesjonalny, rzeczowy, z obiektywizmem i otwartą przyłbicą opisujący zarówno błędy strony polskiej, jak i rosyjskiej, miał zaboleć i rzeczywiście zabolał. Zabolał polskich pilotów, ich dowódców i cywilne kierownictwo MON, którego zwierzchnik podał się do dymisji. Zabolał rządzącą...

1984

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]