Reklama

Ładowanie...

Olej lśni. Felieton kulinarny Pawła Bravo

31.10.2022
Czyta się kilka minut
PAWEŁ BRAVO
Z

Z pierwszego na trzecie miejsce spadnie w tym sezonie Ukraina w światowej tabeli producentów nasion słonecznika. To i tak nie najgorzej w sytuacji, kiedy wschód kraju zadeptują od miesięcy moskiewskie orki. Oglądaliśmy niedawno bezsilni serie zdjęć i nagrań pokazujących, jak nowy wódz tej hordy konsekwentnie potwierdza słuszność swojego przydomka „rzeźnik z Aleppo”. Mało się jednak przebiły do szerszej świadomości obrazy z Mikołajewa, gdzie irańskiej roboty drony zniszczyły portowy terminal przeładunku oleju, powodując pożary, a także kolosalny wyciek w stronę miasta. Struga oleju płynąca środkiem ulicy – przy całej mojej miłości do „Mistrza i Małgorzaty” – trzęsie mnie jednak z gniewu, nie tylko z powodu zmarnowanej żywności. To co prawda nie żadna ropa naftowa czy inne chemikalia, ale gdy cały ten złocisty tłuszcz wsiąknie i zaschnie, przyroda może mieć spory problem z jego...

6256

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]