Reklama

Ładowanie...

Od związku do separacji

29.03.2011
Czyta się kilka minut
Kilkudniowy pobyt pielęgniarek w Sejmie to dowód na narastający dystans świata polityki i związków zawodowych. Jednoznaczne alianse nie opłacają się już żadnej ze stron.
U

Ubiegły czwartek, gmach Sejmu. Trzeci dzień głodówki przedstawicielek Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Halina Peplińska, szefowa organizacji na Kujawach i Pomorzu, z wysokości galerii spogląda na salę posiedzeń. Choć na Wiejskiej jest po raz pierwszy, musi się tu czuć w pewnym sensie swojsko. Przez kraty galerii widzi znane obrazki; tak jakby do Sejmu została wniesiona na fotelu razem z telewizorem: pustawa sala, przemawiającego od kilku minut posła ofukuje z podwyższenia zniecierpliwiony marszałek Stefan Niesiołowski, by po kilku chwilach, swoim zwyczajem, wyłączyć mikrofon.

- Wszystko na tej sali jest ważne, panie pośle! - grzmi marszałek na uwagę, że posłowi nie pozwolono dokończyć ważnej kwestii.

- Wszystko, tylko nie my - mówi półgłosem Halina Peplińska.

W białym kitlu, z ...

13576

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]