Reklama

Ładowanie...

Oczyszczanie powietrza. Co obejrzeć na VoD

17.02.2023
Czyta się kilka minut
Kiedy z nieba hurtem spadają martwe ptaki, wygląda to jak zapowiedź apokalipsy. A może ona już się dokonuje? Tymczasem ktoś próbuje ją zatrzymać.
WSZYSTKO, CO ŻYJE” („All That Breathes”) / MATERIAŁY PRASOWE
W

W jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie duszą się nie tylko zwierzęta i nie tylko z powodu smogu. Od czasu, kiedy do władzy w Indiach doszedł hinduistyczny nacjonalista Narendra Modi, atmosfera na ulicach Nowego Delhi niebezpiecznie się zagęszcza. Z telewizyjnych ekranów wylewa się mowa nienawiści wymierzona w muzułmańską mniejszość, a jej przedstawiciele protestują przeciwko dyskryminującej ustawie z 2019 roku. Właśnie w takim miejscu, gdzie oficjalna, „higieniczna” retoryka próbuje odczłowieczać innych ludzi, dwóch z nich prowadzi własnym sumptem klinikę dla ptaków. 

  • „WSZYSTKO, CO ŻYJE” („All That Breathes”) – reż. Shaunak Sen. Prod. Indie/Wielka Brytania/USA 2022. HBO Max.

Dokument „Wszystko, co żyje” młodego indyjskiego reżysera Shaunaka Sena premierę miał rok temu na festiwalu Sundance, gdzie zwyciężył w swojej...

5059

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/weekend-5160

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]