Ładowanie...
Oczekuj sztormu
Zazwyczaj teologowie podkreślają, że czyny i cuda Jezusa były probierzem wiarygodności jego nauczania i misji. Jednak cuda Jezusa, czyli znaki, mają również "drugie dno". Są one swoistą "przypowieścią", domagającą się interpretacji. Współczesny czytelnik z łatwością wychwyci teologiczny sens znaku uciszenia burzy na jeziorze. Oto łódź Piotrowa, czyli Kościół, miotana jest falami rozmaitych przeciwności. Uczniowie znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Przerażeni, uznają swoje beznadziejne położenie. Przeciwności losu sprawiają, że tracą zaufanie do Boga. Co więcej: sen Jezusa zdaje się wskazywać, że młody Kościół tonie, a Boga to zupełnie nie interesuje. "Panie, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?".
Na przestrzeni wieków Kościół zawsze musiał stawiać czoło rozmaitym sztormom, ale dzisiaj wydaje się nam, że stara łódź Piotrowa miotana jest mocniejszymi falami...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]