Reklama

Obrączka w toalecie

Obrączka w toalecie

18.08.2009
Czyta się kilka minut
Dynamicznie kwitnąca we współczesnym biturbokapitalizmie gałąź usług wychodzi na spotkanie każdej potrzeby (o ile jest na tyle masowa, by przynieść zysk). Jak donoszą branżowe portale: "W ciągu ostatniego roku kilkadziesiąt firm w całej Polsce ruszyło z kompleksowymi ofertami rozwodowymi". Oferta jest na tyle kompleksowa, że nawet najbardziej nieszczęśliwi eksmałżonkowie mogą się pozbyć kompleksów.
S

Spójrzmy chłodnym okiem na gorącą biznesową niszę: liczba ślubów w Polsce wynosi ok. ćwierć miliona rocznie, ale liczba rozwodów wrasta dwukrotnie szybciej. 70 tys. rozwodów w 2008 r., a w tym roku będzie ich więcej. Jakieś pomysły wejścia na dziewiczy rynek? Jedna z firm organizujących wesela poszerzyła ostatnio usługi o organizowanie imprez rozwodowych. Właśnie jest promocja: przy zleceniu organizacji wesela na rozwód otrzyma się 80-procentowy rabat. Czysty zysk! A jest to tylko jedna z kilkudziesięciu firm, które w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zwietrzyły okazję do rozwodowego zarobku.

Jak to konkretnie wygląda? Przede wszystkim jest wesoło i na luzie: trzeba przecież wyjść z twarzą. Pamiętajmy o tym, że nie mamy do czynienia z jakimiś zgrzybiałymi siwiuteńkimi staruszkami (ci dostają medale za długotrwałe pożycie): "Specjaliści szacują, że co piąty...

2427

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]