Reklama

Nobel dla nas

Nobel dla nas

25.09.2016
Czyta się kilka minut
Co jest ważne? O czym należy pisać? Oto jakaś rzecz – jakiś temat, zdarzenie, idea – staje się ważna w tym momencie.
A

Ale po chwili już inna ważna wchodzi na jej miejsce i wydaje się ważniejsza. Za chwilę tę niby ważniejszą jeszcze ważniejsza spycha w niebyt. Cały dzień można spędzić na przyglądaniu się, jak nowe zajmuje miejsce starego. Kiedy piszesz felieton, jak ja, raz na dwa tygodnie, tych zmian jest tak wiele, że wyłuskać z nich to, co naprawdę ważne, właściwie nie sposób. Widzisz tylko krąg nieustających zmian. A najdziwniejsze, że jest to właśnie krąg, że zmiana jest pozorna: mimo nakładania się na siebie tylu ważnych i ważniejszych zdarzeń, idei, tematów, tak naprawdę zmienia się niewiele.

Masz wtedy poczucie, że dzieje toczą się jednak ponad twoją głową. Cóż znaczy jedna czy druga polemika, wyraz uznania lub oburzenia, protest albo znak pokoju? Z pewnym podziwem patrzysz na tych, którzy potrafią toczyć długie i pełne żaru dyskusje, żeby przekonać jedną osobę. Może zresztą nie chodzi...

4089

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]