Reklama

No i doczekaliśmy

No i doczekaliśmy

18.01.2011
Czyta się kilka minut
Świętych traktujemy jak przyjaciół. Jeśli za życia przyjaciół prosimy o modlitwę, z tym większym zaufaniem prośby te kierujemy do nich, kiedy już są w niebie.
1

1 maja 2011 r. w Rzymie Jan Paweł II zostanie uznany za błogosławionego. W polskich kościołach modliliśmy się o to nieustannie przez sześć lat. Proces beatyfikacyjny, rozpoczęty w nadzwyczajnym trybie, bez odczekiwania kanonicznych 5 lat od śmierci kandydata, wspierany tymi modlitwami postępował zdaniem jednych szybko, zdaniem innych - podejrzanie wolno.

Malkontentom chcę przypomnieć, że gdyby nie decyzja Benedykta XVI o natychmiastowym rozpoczęciu procesu, dziś bylibyśmy w jego pierwszej fazie. Może zakończyłby się w 2016 r., może później? Proces otwarto oficjalnie 28 czerwca 2005 r., zakończył się 14 stycznia 2011 r. podpisaniem dekretu o uznaniu uzdrowienia siostry Marie-Simon Pierre za cud uproszony u Boga za wstawiennictwem Jana Pawła II.

Nieznany wiersz młodego Karola Wojtyły w najnowszym "Tygodniku" >>

...
10788

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]