Reklama

Niekulturalne gry kulturą

Niekulturalne gry kulturą

18.08.2009
Czyta się kilka minut
Dwa tygodnie temu poinformowaliśmy o decyzji zarządu telewizji publicznej, który nie przedłużył umowy z Krzysztofem Koehlerem, dyrektorem TVP Kultura.
N

Następnie na naszych łamach (nr 32) ukazał się obszerny wywiad z Koehlerem , który odsłaniał kulisy tych wydarzeń, wyrażając zaniepokojenie dalszym losem anteny kulturalnej, oraz krytykował pomysł restrukturyzacji kanałów tematycznych, podkreślając, że zagrożona jest ich działalność misyjna. Zwróciliśmy uwagę na to zdarzenie przede wszystkim dlatego, że działania zarządu TVP wyraźnie wpisywały się w logikę neutralizowania oporu. Dyrektorowie poszczególnych anten stanowili ostatni bastion sprzeciwu wobec planów restrukturyzacji.

Zaskoczeniem była informacja z ostatnich dni, że Krzysztof Koehler powróci do TVP Kultura. Tym razem jednak nie jako dyrektor anteny, która została postawiona w stan likwidacji, lecz jako koordynator pasma kulturalnego, funkcjonującego w ramach zintegrowanych programów tematycznych.

W pierwszym odruchu decyzja Koehlera...

1833

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]