Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Nie zamykajcie drzwi

Nie zamykajcie drzwi

30.05.2004
Czyta się kilka minut
Ukraina może być przedmurzem Europy wobec Azji. Oby tylko wskutek ślepoty brukselskiej biurokracji i gier wewnętrznych w państwach UE, nie stała się przedmurzem Azji wobec Europy - ostrzegają dziś nawet najwięksi ukraińscy euroentuzjaści.
F

Fakty z ostatnich paru tygodni zdają się być jednoznaczne. Najpierw przewodniczący Komisji Europejskiej, Romano Prodi, na raucie z okazji rozszerzenia UE ogłasza: “Ukraina nie ma żadnych szans, by zostać członkiem Unii". Ambasador Ukrainy przy UE, Roman Shpek komentuje: “Do wydarzeń podczas bankietów trzeba odnosić się z dystansem, jeśli nie wyrozumiałością i poczuciem humoru". Jednak kilka dni później Komisja ogłasza założenia tzw. Europejskiej Polityki Sąsiedzkiej, która - jeżeli przywódcy państw członkowskich zatwierdzą ją na szczycie UE w połowie czerwca - stanie się oficjalną podstawą relacji Unii z pozostałymi krajami kontynentu, ale także z państwami północnej Afryki, Kaukazu i Bliskiego Wschodu.

W strategii tej Ukraina traktowana jest na równi z Tunezją i Marokiem, Izraelem, Autonomią Palestyńską, Jordanią i Libanem oraz Gruzją, Armenią i...

7272

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]