Reklama

Ładowanie...

Naziści, sabotażyści i „The Sims 3”. Ulubiona gra Putina

28.04.2022
Czyta się kilka minut
Kolejna malownicza kompromitacja rosyjskich służb? Niestety, w preparowanych przez nie bredniach jest metoda.
Kadr z opublikowanego przez FSB nagrania przedstawiającego rzekome zatrzymanie i zeznania nazistowskich sabotażystów / YouTube
O

Obwieszczenie Władimira Putina brzmiało jak żywcem wyjęte z sensacyjnego filmu: FSB udaremniła mord na jednym z czołowych propagandystów Kremla, a sprawcami miała być grupa neonazistów, którzy akurat mieli przy sobie ukraińskie paszporty oraz, rzecz jasna, wykonywali rozkazy ukraińskiego i amerykańskiego wywiadu. 

Ukraińska SBU na te oskarżenia odpowiedziała bez wdawania się w szczegóły: „Nie mamy w planie zabójstwa Władimira Sołowiowa”. Ale nie było po co wdawać się w szczegóły, skoro sami Rosjanie tak dokładnie je przedstawili. FSB na swoich kontach w mediach społecznościowych opublikowała „pełne wideo z momentem zatrzymania i zeznaniami neonazistów, którzy planowali zamachy na rosyjskich dziennikarzy”. Widać na nim osoby zatrzymane w mieszkaniu przez rosyjskich agentów (wszystkie z wytatuowanymi symbolami nazistowskimi). Następnie operator pokazuje to, co agenci mieli...

10460

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/atak-na-ukraine

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]