Reklama

Nasz talib

Nasz talib

15.05.2006
Czyta się kilka minut
Redaktorom "Tygodnika cierpnie skóra, gdy doktor Kłodkowski telefonuje po powrocie z kolejnej dalekiej wyprawy i rzuca do słuchawki swoją charakterystyczną frazę: "Oj, dzieje się, panowie. Powiem wam: dzieje się!.
D

Dr Piotr Kłodkowski jest orientalistą, adiunktem w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania oraz Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie. Studiował na UJ, w Islamabadzie (Pakistan), Crock (Irlandia) i w Cambridge. Nagrodę im. Tischnera otrzymał za książkę "O pęknięciu wewnątrz cywilizacji", będącą opisem ideologicznego sporu między modernistami a fundamentalistami w islamie i hinduizmie w XX i na początku XXI w. Choć to jego habilitacja, owoc wielu lat pracy, winniśmy raczej mówić o publikacji będącej zwieńczeniem poprzednich prac autora, myśli rozwijanej konsekwentnie w poprzednich książkach (przede wszystkim w "Wojnie światów. O iluzji wartości uniwersalnych") i artykułach publikowanych m. in. na łamach "TP". W ich lekturze zastanawiało mnie zawsze nawiązanie do osobistego doświadczenia - Kłodkowski-akademik oddaje często głos Kłodkowskiemu-podróżnikowi,...

4579

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]