Reklama

Ładowanie...

Nasz talib

15.05.2006
Czyta się kilka minut
Redaktorom "Tygodnika cierpnie skóra, gdy doktor Kłodkowski telefonuje po powrocie z kolejnej dalekiej wyprawy i rzuca do słuchawki swoją charakterystyczną frazę: "Oj, dzieje się, panowie. Powiem wam: dzieje się!.
D

Dr Piotr Kłodkowski jest orientalistą, adiunktem w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania oraz Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie. Studiował na UJ, w Islamabadzie (Pakistan), Crock (Irlandia) i w Cambridge. Nagrodę im. Tischnera otrzymał za książkę "O pęknięciu wewnątrz cywilizacji", będącą opisem ideologicznego sporu między modernistami a fundamentalistami w islamie i hinduizmie w XX i na początku XXI w. Choć to jego habilitacja, owoc wielu lat pracy, winniśmy raczej mówić o publikacji będącej zwieńczeniem poprzednich prac autora, myśli rozwijanej konsekwentnie w poprzednich książkach (przede wszystkim w "Wojnie światów. O iluzji wartości uniwersalnych") i artykułach publikowanych m. in. na łamach "TP". W ich lekturze zastanawiało mnie zawsze nawiązanie do osobistego doświadczenia - Kłodkowski-akademik oddaje często głos Kłodkowskiemu-podróżnikowi,...

4579

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]