Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

18.05.2015
Czyta się kilka minut
9 – 15 maja
L

LODY I DRÓB
18 mieszkańców Małopolski znalazło się na liście stu najbogatszych Polaków wg „Forbesa”. Jest wśród nich właściciel lodowego imperium Józef Koral z rodziną (miejsce 83.), który przeznaczył 2 mln zł na 7-metrowy pomnik Jana Pawła II, nazywany przez mieszkańców Nowego Sącza „Koralem Wojtyłą”, a także prezes Comarchu Janusz Filipiak (miejsce 62.), który zasłynął tezami takimi jak: „Najwięcej radości z mojej rezydencji mają ludzie, którzy przychodzą tam sprzątać i kosić trawę” oraz „Tam, gdzie mieszkam, wielu się cieszy, że mają bogacza tuż obok. To jest nobilitacja dla okolicy”. Najbardziej uprzywilejowani w Małopolsce są sąsiedzi Kazimierza Pazgana, przydomek „Król Kurczaków” – właściciela produkującej wędliny firmy Konspol. Jego majątek to 960 mln zł. Dla porównania: majątek pierwszego na liście Jana Kulczyka to 15 mld 100 mln zł.
...

1961

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]