Reklama

Największy satelita

Największy satelita

07.07.2009
Czyta się kilka minut
Największy telekomunikacyjny satelita świata
T

TerreStar-1 to satelita, dzięki któremu Ameryka Północna zyska dostęp do nowej sieci telekomunikacyjnej. Umożliwi on prowadzenie rozmów, organizowanie konferencji wideo czy przesył dużej ilości danych. Wyniesiony w zeszłym tygodniu na orbitę TerreStar-1 waży rekordowe siedem ton; średnica jego okrągłej anteny ma 18 metrów. Mieszkańcy USA i Kanady będą mogli teraz korzystać z nowej generacji tzw. smartfonów, czyli telefonów komórkowych i satelitarnych jednocześnie: jeżeli użytkownik znajdzie się poza zasięgiem sieci komórkowej, urządzenie samo przełączy się na sygnał satelitarny. Może być to szczególnie przydatne dla ekip ratunkowych czy policji, ale także dla mieszkańców regionów wiejskich.

Świńska grypa odporna na leki

Pierwsze dwa przypadki wirusa A/H1N1 odpornego na leki potwierdzono w Danii i Japonii.

...
3053

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]