Reklama

Naddatek formy

Naddatek formy

07.05.2017
Czyta się kilka minut
Dwustu. No, może trzystu, bo zdjęcie, które obiegło ekrany, nie ogarnia całości. Tylu dziarskich chłopców narobiło nam tęgiego kaca, urządzając – z błogosławieństwem Ratusza – szwancparadę Traktem Królewskim.
Fot. Marek Uliasz / EAST NEWS
Fot. Marek Uliasz / EAST NEWS
P

Polityczna flauta długiej majówki zapewniła, że wygłodniałe newsa media tym chętniej powieliły wydarzenie, zaprogramowane specjalnie pod oko kamery. Już Leni Riefenstahl wiedziała, jak kadrować geometrycznie idealne, szeroko rozstawione szeregi, żeby w oczach odbiorcy mnożyły się w nieskończoność.

No bo spójrzcie chłodno na zdjęcia, zdejmując filtr zwodniczych historycznych skojarzeń. Policzcie, stawiając czubek długopisu na każdym pustym łbie. Garstka. Po byle meczu ligowym na tym samym placu spotyka się liczniejsze skupiska kibiców z agresją w oczach i gardzielach – tyle że bezładne, snujące się browarnym ruchem Browna tam i sam po trotuarze, który zdradliwie faluje im pod nogami. I dlatego mniej straszne, przynajmniej gdy oglądane z bezpiecznej oddali, niezapadające w pamięć.

Naddatek formy z chudej liczbowo gromadki stłumionych chłopców czyni emanację mocy, formację...

5902

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Wiele rzeczy robimy dla innych oczekując od nich poklasku, by nasze "ja" rosło w naszym odczuciu i w ocenie innych. Takie działania zawsze ludzie prowadzili od zawsze. WłodekK

..kibice nie mają takiego poparcia pałacu prezydenckiego i kościoła.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]