Reklama

Ładowanie...

Naddatek formy

07.05.2017
Czyta się kilka minut
Dwustu. No, może trzystu, bo zdjęcie, które obiegło ekrany, nie ogarnia całości. Tylu dziarskich chłopców narobiło nam tęgiego kaca, urządzając – z błogosławieństwem Ratusza – szwancparadę Traktem Królewskim.
Fot. Marek Uliasz / EAST NEWS
Fot. Marek Uliasz / EAST NEWS
P

Polityczna flauta długiej majówki zapewniła, że wygłodniałe newsa media tym chętniej powieliły wydarzenie, zaprogramowane specjalnie pod oko kamery. Już Leni Riefenstahl wiedziała, jak kadrować geometrycznie idealne, szeroko rozstawione szeregi, żeby w oczach odbiorcy mnożyły się w nieskończoność.

No bo spójrzcie chłodno na zdjęcia, zdejmując filtr zwodniczych historycznych skojarzeń. Policzcie, stawiając czubek długopisu na każdym pustym łbie. Garstka. Po byle meczu ligowym na tym samym placu spotyka się liczniejsze skupiska kibiców z agresją w oczach i gardzielach – tyle że bezładne, snujące się browarnym ruchem Browna tam i sam po trotuarze, który zdradliwie faluje im pod nogami. I dlatego mniej straszne, przynajmniej gdy oglądane z bezpiecznej oddali, niezapadające w pamięć.

Naddatek formy z chudej liczbowo gromadki stłumionych chłopców czyni emanację mocy, formację...

5902

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]