Reklama

Na biało

Na biało

25.05.2015
Czyta się kilka minut
Zauważmy – ryzyk-fizyk – że wbrew absolutnie powszechnemu przekonaniu kolor biały w naturze na naszej szerokości geograficznej nie występuje. Nic nie jest białe. Nawet śnieg. Podobnież z czarnym. Nie ma.
A

A jeżeli jest, to w zaniku, w związku z procesem dekarbonizacji kraju. Na tle tego mistrzowskiego, ale poniekąd teoretycznego, spostrzeżenia trzeba było pójść w teren, by teorię podeprzeć empirycznie, to znaczy: by omieść świat czujnym okiem i dać się może przekonać, iż biel jednak istnieje, a jej białość jest oślepiająca. Wydaje się, że targowiska kraju naszego są laboratoriami wystarczająco wyposażonymi do takich badań. Takoż się stało, i przed zapadnięciem jednej z najpiękniejszych pór przypadających w kraju nader rzadko, to znaczy tuż przed ciszą wyborczą, udaliśmy się na Kleparz.
Oto zwolenniczka jednego z Kandydatów, w przeszłych już na szczęście wyborach, na tym najgłówniejszym z placów targowych Krakowa, rozdając ulotki reklamujące wdzięki swego idola, wypowiadała głośno słowo POSTĘP, i to mimo że na tym błyszczącym druczku sporządzonym przez komitet wyborczy owego pana...

4192

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]