Reklama

Mozolne karczowanie dżungli

Mozolne karczowanie dżungli

02.12.2008
Czyta się kilka minut
Czy ustawa legalizująca in vitro podzieli parlament i społeczeństwo? I co na jej temat powie Kościół?
W

W Polsce wciąż brak regulacji prawnych, które normowałyby zabiegi in vitro i problemy z nimi związane. Premier Donald Tusk zlecił opracowanie odpowiedniej ustawy i doprowadzenie do politycznego kompromisu posłowi PO Jarosławowi Gowinowi. Projekt ma trafić do Sejmu w połowie grudnia. Gdyby ustawa została przyjęta, umożliwiłoby to ratyfikowanie przez Polskę europejskiej konwencji bioetycznej z Oviedo z 1997 r. To jeden z priorytetów obecnego rządu.

Według naszych informacji projekt przewiduje legalizację zabiegów in vitro, które prowadziłyby do powstania co najwyżej dwóch zarodków, pod warunkiem, że oba będą równocześnie implantowane (większa liczba implantów zwiększa ryzyko komplikacji przy ciąży mnogiej). Możliwość taką będą miały jedynie małżeństwa borykające się z problemem bezpłodności. Proponowane prawo zakazywałoby diagnostyki preimplantacyjnej oraz...

9094

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]