Reklama

Mój synek neonazista

Mój synek neonazista

07.06.2015
Czyta się kilka minut
Mówią, że Nitra to stolica słowackich neonazistów. Partia Mariana Kotleby, który każe nazywać siebie „wodzem”, do Nitry chciałaby przenieść siedzibę prezydenta kraju.
Członkowie Naszej Słowacji naprzeciw oddziałów policji. Krasnohorske Podhradie, 2012 r. Fot. Janos Vajda / EPA / PAP
W

W pubie Mariatchi wszyscy żłopią piwo, czasem zejdzie naście beczek. W klubie Walhalla jednym ruchem ręki zamawia się cztery browary, a dostaje kielicha spod stołu. W Mariatchi opary dymu, z niebieskich ścian spoglądają: Jim Morrison, Tom Waits i inni degeneraci. W Walhalli nieskazitelnie, przestrzeń łysa jak głowy graczy. Bo to przecież klub karciany.

Niepozorna ul. Farska, centrum 80-tysięcznej Nitry. Przy Farskiej: adwokat, księgarnia religijna i dwie knajpy. Odmienne światy w odległości 16 kroków.

Poszło o papierosy. Dokładnie o Marskie.

Nasza Słowacja

– Mój synek to ten byk z czerwoną aureolą. Zuch chłopak, uwierz pan, panie Polak. Dobry mąż, odpowiedzialny ojciec.

Duszan S. senior trzęsącymi rękoma wyciąga klaser z wycinkami z gazet. W opiniotwórczym dzienniku napompowany biceps Duszana juniora („Taka u nas tradycja z tymi...

11574

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]