Reklama

Miasto pełne spekulacji

Miasto pełne spekulacji

13.03.2017
Czyta się kilka minut
Wypowiedzi dyplomatów i unijnych ekspertów w trakcie szczytu były w większości przewidywalne i zachowawcze. Mocne opinie i szczegółowe relacje pojawiały się nieoficjalnie.
Premier Beata Szydło przybywa na szczyt UE, Bruksela, 9 marca 2017 r. Fot. Olivier Hoslet / EPA / PAP
G

Głosowanie odbyło się w czwartek 9 marca kilka minut po szesnastej w nowym budynku „Europa” przy ruchliwej Rue de la Loi. Gdy pojawiła się informacja, że Donald Tusk został wybrany przewodniczącym Rady Europejskiej, kilkuset dziennikarzy z centrum prasowego w sąsiednim gmachu „Justus Lipsius” nie wydawało się zaskoczonych tą decyzją. Ich, a także polityków, zastanawiało jedynie to, jak zachowa się premier polskiego rządu. Jeden z wysokich rangą dyplomatów na dzień przed szczytem mówił o tym, że polska premier powinna zdać sobie sprawę, że bitwa, którą prowadzi, jest nie do wygrania.

Na kilka godzin przed obradami Tusk pojawił się na spotkaniu Europejskiej Partii Ludowej. Na pytania dziennikarzy o jego ponowny wybór nie chciał odpowiadać. Obecny tam również przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, na chóralne okrzyki polskich dziennikarzy „Donald Tusk” unosił...

5004

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]