Miasto dwóch pokojów
Miasto dwóch pokojów
Jak wyglądały mury Jerycha czy Sydonu, starożytne miasta egipskie i greckie, świątynia jerozolimska? Współczesne rekonstrukcje są jedynie porywami wyobraźni wspartej na fundamentach wiedzy historycznej - rozgałęzionej, lecz niewolnej od domniemań i miejsc niedookreślenia. Jakimi dźwiękami rozbrzmiewał świat przed tysiącleciami i wiekami? Dawną i najdawniejszą muzykę rozmaitych kręgów kulturowych próbuje rekonstruować Jordi Savall i muzycy, których kataloński gambista zaraża swoją pasją. A są wśród nich najwięksi mistrzowie i wirtuozi muzyki dawnej, zarówno europejskiej, jak i tej, która brzmiała (i brzmi do dziś!) na Bliskim i Dalekim Wschodzie czy w Ameryce Łacińskiej.
Najnowsze przedsięwzięcie Savalla i jego muzyków jest zamiarem szalonym w szlachetnym sensie tego słowa. Szalonym i oszałamiającym. Poproszony przez paryskie Cité de la Musique o przygotowanie...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]