Reklama

Masakra w Biesłanie

Masakra w Biesłanie

12.09.2004
Czyta się kilka minut
Przerażenie, oburzenie, szok - takie bodaj słowa powtarzały się najczęściej w reakcjach polityków i opinii publicznej na świecie po masakrze w szkole w Biesłanie.
O

Ofiarą barbarzyńskiego ataku w Biesłanie padli nie tylko zakładnicy, w większości dzieci, ale też “resztka legitymacji, jaką być może świat skłonny był przyznać jeszcze sprawie czeczeńskiej - pisze niemiecki dziennik WELT. - Wybory prezydenckie w Czeczenii kilka dni wcześniej mogły być farsą, ale w obliczu tragedii w Biesłanie przestaje to mieć znaczenie". I dalej: “W walce z terrorystami Putin nie ma innego wyboru, jak tylko pozostać twardym".

Inaczej ocenia to komentator brytyjski: “Putinowi udało się przekonać świat, że wojna w Czeczenii jest częścią globalnej »walki z terrorem« - pisze brytyjski SUNDAY TELEGRAPH. - Jednak to nieprawda. To wojna domowa, której można było uniknąć, i która niewiele ma wspólnego z bin Ladenem czy jakąś inną grupą islamskich fanatyków. Ale prezydentowi Rosji udało się wmówić łatwowiernym zachodnim politykom, jak Blair i Bush,...

4399

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]