Reklama

Maniek na prezydenta

Maniek na prezydenta

w cyklu STRONA ŚWIATA
11.06.2021
Czyta się kilka minut
Najsłynniejszy filipiński pięściarz Manny Pacquiao chce zostać prezydentem. W drodze po ten tytuł będzie musiał jednak pokonać swojego mistrza i nauczyciela.
FOT. AP/EAST NEWS
E

Emmanuel Dapidran Pacquiao jest na Filipinach ludowym bohaterem. Wszyscy go znają, są z niego dumni i zgodnie uważają go za najwybitniejszego Filipińczyka. Kiedy wchodził na ring, w całym wyspiarskim kraju zamierało życie. W stołecznej Manili zapewniano, że w takich chwilach spadała nawet przestępczość, bo także rabusie i rzezimieszki odkładali na moment ciemne interesy, by oglądać walki „Manny’ego”.

„Manny”, „Maniek”, „Maniuś”, bo tak go nazywają rodacy, był uosobieniem wszystkiego, o czym marzyli, spełnieniem snu o wielkości. Przyszedł na świat na Mindanao, największej po stołecznym Luzonie wyspie w archipelagu Filipin, najuboższej i najbardziej zacofanej. Na południu wyspy, zamieszkałym przez muzułmanów (stanowią jedną czwartą ponad 20-milionowej ludności Mindanao i ledwie jedną dwudziestą ponad 100-milionowej ludności Filipin), od lat toczy się partyzancka wojna, którą...

13752

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]